FATURA PROĞRAMI - K.D.V AYARLAMA

Fatura Basım programımız ile ilgili her türlü soru/sorununuzu iletebilirsiniz..

FATURA PROĞRAMI - K.D.V AYARLAMA

Mesajgönderen vagabond86 tarih Pzt Ara 12, 2011 5:20 pm

iyi hünler
genç ltd.şti şirketinin sahibi olarak şirketimizde bilgisayar üzerinden fatura kesilmesi için proğram aramaktayız.ve internette demo indirip denediğimiz proğramlar içerisinde sizinki kullanım açısından hoşumuza gitti ama proğramda bazı sıkıntılar var.ve bu sıkıntılar proğram deme olduğu içinmi yoksa sistemin genel bi hatasımı onun için msj. yazıyorum.inş. bilgi verirsiniz.hataları aşağıya yazıyorum
1-kdv hesaplamasında kdn %18 yazıyorum birim fiyatına 65 tl yazıyorum.kdv ayır dediğimde genel toplamda 65 tl olması gerekirken 64,99 tl yazıyor.büyük rakamlar yazdığımda kdv farkı büyük çıkıyor.
2-aynı sıkıntı iskontodada var.
en kısa zamanda cvp. bekliyorum.ona göre eğer olmuyorsa eğer bşk. proğramlara bakacağız.bilgisayarınızda demo proğramınız kurulu
vagabond86
Üye

Re: FATURA PROĞRAMI - K.D.V AYARLAMA

Mesajgönderen vagabond86 tarih Sal Ara 13, 2011 1:31 pm

SAYIN YETKİLİ
bu konuda öneri ve cevaplarınızı bekliyoruz.
vagabond86
Üye

Mesajgönderen TRSoft tarih Çrş Ara 14, 2011 12:18 pm

vagabond86 yazdı:1-kdv hesaplamasında kdn %18 yazıyorum birim fiyatına 65 tl yazıyorum.kdv ayır dediğimde genel toplamda 65 tl olması gerekirken 64,99 tl yazıyor.büyük rakamlar yazdığımda kdv farkı büyük çıkıyor.
2-aynı sıkıntı iskontodada var.

Merhabalar

Kdv ayırma işleminin sonucunu net görebilmeniz için "Tanımlar" başlığı altında bulunan "Diğer Ayarlar" sekmesine geçin ve "Kuruş Hane Sayısını" 2 den 3 e çıkarın. Hesaplamalarınız küsürat rakamlar olduğundan 2 kuruş hanesi doğru sonucu vermeyebilir.

Kolay gelsin...
Lütfen Forum Kurallarını Okuyalım ve Uyalım

|^^^^^^^^^^^^\ ||\
| Hizmet Kervanı | ||""|""\____
| _____________ l | |__|__|__| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)
Kullanıcı avatarı
TRSoft
Admin-Programcı

Mesajgönderen vagabond86 tarih Pzr Ara 18, 2011 6:24 pm

vermiş olduğunuz cvp. için tşk. ederiz ama proğramınızı kullanacak olan muhasebecimiz olumsuz karşıladı ve başka proğramları inceliyoruz eğer onlardada aynı sıkıntı varsa o zamnki son düşüncemiz sizin proğram olacaktır.
vagabond86
Üye

Dön Fatura Basım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir