MENÜ

e-Fatura / e-Arşiv Fatura

e-Fatura Nedir ?

e-Fatura, faturalarınızı gönderip alabileceğiniz, faturalarınızı saklayabileceğiniz ve görüntüleyebileceğiniz elektronik fatura sistemdir.

e-Fatura Avantajları ?

 • Şirketinizin fatura kaybı, fatura çıktısı alma ve kağıt masrafından kurtarır. Faturalarınızı dijital ortama taşıyarak zamandan tasarruf edersiniz.
 • Kağıt faturaya göre fatura masraflarınızı e-faturada kuruşlara kadar düşürebilirsiniz.
 • Fatura tasarımınız kendinize özgü olur ve isterseniz farklı tasarımlar kullanarak duyuru, reklam yapabilirsiniz..
 • Faturalarınız dijital ortamda 10 yıl saklanır.
 • İstediğiniz zaman tek tuşla önceki faturalarınıza ulaşabilirsiniz.
 • Toplu olarak sınırlama yaşamadan faturalarınızı gönderebilirsiniz.

e-Arşiv Fatura Nedir ?

e-Arşiv Fatura kesmiş olduğunuz faturaları e-Fatura mükellefi olmayan tüm müşterilerinize ve son kullanıcılara dijital ortamda kağıt çıktısı olmadan hızlı ve kolay gönderme sistemidir.

e-Fatura ile e-Arşiv Fatura Arasındaki Fark Nedir ?

 • E-Fatura sadece E-Faturaya geçmiş mükelleflere gönderilir.
 • E-Arşiv Fatura, E-Fatura geçmeyen tüm kurumlara ve bireylere gönderilir.
 • E-Fatura GİB üzerinden muhatabına E-Fatura kapalı devre sistem üzerinden ulaştırılır, Gönderici ve alıcı bu sistem üzerinden kullanıcılarıyla işlem yapabilirler, dolayısıyla GİB anında haberdar olur, iptal edilemez, ancak muhatap ret ya da iade yapabilir.
 • E-Arşiv Fatura muhatabına mail ya da SMS ile ulaştırılır, GİB e bir sonraki gün saat 24:00 de kadar raporlanır.

Kimler e-Fatura Uygulamasına Geçebilir ?

Herhangi bir ciro ya da fatura miktar sınırlaması olmaksızın isteyen firma dilediği zaman E-Faturaya geçebilir. İki tür E-Fatura kullanıcısı vardır;

Birinci tür kullanıcılar zorunluluk kapsamında E-Faturaya geçiş yapan kullanıcılar. Eğer siz de devlet tarafından açıklanan yıllık ciro limitini aştıysanız, zorunlu E-Fatura mükellefi olursunuz ve takip eden sene başı itibariyle E-Faturaya geçişinizi tamamlamanız gerekmektedir.

İkinci tür ise gönüllü E-Fatura kullanıcısıdır. Özellikle E-Ticaret yapan, kargo ile fatura gönderen, yeni iş kurup fatura ve kâğıt masrafından tasarruf etmek isteyen, arşivleme, operasyonel iş gücünü azaltmak isteyen ve profesyonellik kazanmak isteyen işletmeler sağladığı avantajlardan dolayı E-Faturayı tercih eden tüm firmalar E-Faturaya geçiş yapabilir.

Neden TRSoft ?

TRSoft aylık sabit, yıllık sabit, güncelleme, kota aşımı gibi her ne ad altında olursa olsun etik olmayan aldatıcı ve gizli tarifeler uygulamaz! Kalan kontörünüz ay sonu ve yıl sonu gibi bahanelerle yanmaz, 5 yıl boyunca devreder. e-Fatura portal aktivasyonları ücretsizdir. Entegrasyon ücretini bir defa ödersiniz ve ömür boyu kullanırsınız. Kullanımınız boyunca kontör ücreti dışında hiçbir ek ücret ödemezsiniz!

Daha Fazla

e-İrsaliye

e-İrsaliye Nedir ?

e-İrsaliye, kağıt irsaliye ile aynı özelliklerde olup elektronik ortamda karşı tarafa iletilen belgedir. Sevk irsaliyesi düzenleyen firmalar kağıt olarak irsaliye düzenlerken e-irsaliye kullanan firmalar dijital ortamda irssaliye düzenleyerek karşı tarafa ulaştırırlar.

e-İrsaliye Avantajları ?

 • Zaman : Elektronik ortamda düzenlenen irsaliye zamandan tasarruf etmenizi sağlar
 • Maliyet : Kağıt,basım,arşivleme gibi şirketlere yük olan ekstra maliyeti azaltır.
 • Hız : e-İrsaliye ile düzenlene irsaliye çok kısa bir sürede ulaşım,kabul,red gibi işlemler yapılarak hızlıca mutabakat sağlanır.
 • Doğa Dostu : Kağıt, mürekkep, kargo gibi maliyetlerden kurtularmanın yanında kağıt israfının önüne geçerek çevreye zarar veren pek çok unsurun önüne geçer.

Kimler e-İrsaliye Uygulamasına Geçebilir ?

İrsaliye uygulaması sadece mal satışı yapılan şirketler tarafından düzenlenen bir belge değildir. Bir mükellefin birden çok iş yerleri ile şubeleri arasında taşıdığı veya satılmak üzere bir komisyoncu veya diğer bir aracıya gönderdiği hallerde de, malın gönderen tarafından sevk irsaliyesine bağlanması gereklidir.

Yani E-İrsaliye uygulamasına dahil olan mükellefler, birden çok depo, mağaza veya iş yerine sahipse ve bu lokasyonlar arası mal trafiği fazla ise muhatap olarak kendine E-İrsaliye düzenleyebilecek ve matbu irsaliye trafiğinden kurtulabilecektir.

Şirketlerinde sağlayacağı otomasyon, kolaylıklar ve süre tasarrufu, maliyet, operasyonel iş yükü nedeniyle çok sayıda firmanın E-İrsaliye uygulamasına gönüllü geçiş yapması bekleniyor.

Daha Fazla

GİB İnteraktif e-Arşiv Fatura

 GİB İnterkatif e-Arşiv Fatura Nedir ?

Bilindiği üzere e-Arşiv Fatura uygulamasına dahil olmayan mükelleflerce, 1.3.2022 tarihinden itibaren düzenlenecek faturaların, vergiler dahil toplam tutarının 2.000 TL’nı (vergi mükelleflerine düzenlenenler açısından vergiler dahil toplam tutarı 5.000 TL’nı) aşması halinde, söz konusu faturaların, “e-Arşiv Fatura” olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’nca sunulan 2.000 TL ve 5.000 TL e-Arşiv Fatura Portalından düzenlenmesi zorunludur.

Bu kapsamdaki mükellefler, 2.000 TL ve 5.000 TL e-Arşiv Fatura Portalına interaktif vergi dairesi kullanıcı kodu ve şifresi ile giriş yaparak, e-Arşiv Faturalarını düzenleyebilmektedirler.

e-GİB İnteraktif e-Arşiv faturalarınızı GİB protal yerine Katip Standart Ön Muhasebe programımız üzerinden kesebileceğiniz uygulamamız GİB İnteraktifdir.

e-Arşiv Fatura Avantajları ?

 • Kayıtlı stok ve carilerinizi seçerek kolayca fatura kesebilirsiniz.
 • Gib portaldaki zaman aşımı sorununda kurtulursunuz.
 • Şirketinizin fatura kaybı, fatura çıktısı alma ve kağıt masrafından kurtarır. Faturalarınızı dijital ortama taşıyarak zamandan tasarruf edersiniz.
 • Faturalarınız dijital ortamda 10 yıl saklanır.
 • İstediğiniz zaman tek tuşla önceki faturalarınıza ulaşabilirsiniz.

Neden TRSoft ?

TRSoft aylık sabit, yıllık sabit, güncelleme, kota aşımı gibi her ne ad altında olursa olsun etik olmayan aldatıcı ve gizli tarifeler uygulamaz! Kalan kontörünüz ay sonu ve yıl sonu gibi bahanelerle yanmaz, 5 yıl boyunca devreder.  Entegrasyon ücretini bir defa ödersiniz ve ömür boyu kullanırsınız. Kullanımınız boyunca kontör ücreti dışında hiçbir ek ücret ödemezsiniz!

Daha Fazla